היתרונות החשובים ביותר של משחקי קופסה שיגרמו גם לכם להתחיל לשחק

משחקי קופסה

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אם חשבתם שמשחקי קופסה שייכים לעבר ושהיום עם עידן המשחקים הדיגיטליים והטכנולוגיה המפותחת הם אינם בשימוש כמו שאנחנו שיחקנו בהם כשהיינו ילדים, אז יש לנו חדשות טובות ומרעישות. משחקי קופסה מככבים בבתים רבים ברחבי הארץ. בצורה פשוטה וספונטנית של ממש אפשר ליצור מפגשי חברה עם שאר האחים בבית, עם כל בני המשפחה, עם חברים או אפילו משחק יחידני שמעביר את הזמן בלמידה ובהנאה צרופה. 

לאורך השנים האחרונות התרגלנו למשחקי מחשב שונים ושעם קדמת הטכנולוגיה הילדים של היום לא באמת ירצו לשחק במשחקי קופסה אך ההפך הוא הנכון. משחקי הקופסה מאז ומעולם היו חלק בלתי נפרד מחוויה משותפת של בני הבית ובכל בית ישנם לפחות חמישה משחקי קופסה שונים כדי להעביר את הזמן בנועם. 

יתרונות במשחקי קופסה

לצאת מהמסך – כמעט ואין הורה שאינו "מתלונן" לילדיו כי הם מבלים שעות רבות מידי בתוך מסכי הטלוויזיה והמחשב. פעם זה משחקי המחשב ופעם זה בצפייה מרותקת למסך הטלוויזיה כמובן שביניהם ישנם הטלפונים הניידים והטבלטים. הבנתם את הרעיון המרכזי, הילדים של היום נמצאים מול המסכים שעות רבות לאחר שחזרו מהמסגרות השונות בין אם זה בית הספר, הגן או הצהרון. 

פעילות חברתית – בבתים רבים משחקי הקופסא מאפשרים לבני הבית ליהנות מזמן איכות זה עם זה. במרבית המקרים כל אחד מרוכז בעשייה של עצמו ולמעשי לא בהכרח הם יושבים ומשחקים יחדיו. עם משחקי קופסה רבים ומגוונים מאפשרים אינטראקציה משותפת של בני הבית כך שזמן האיכות המשפחתית אורך. 

התאמה לפי גיל – משחקי הקופסה מאפשרים לכם ההורים להתאים את המשחקים לפי גיל הילד. ישנם משחקים רבים שהם מסייעים בלמידה ובריכוז כך שהילדים מפתחים מיומנויות שונות בהתאם לגילם. כשהילדים גדלים והמשחק "קטן עליהם" אפשר ליהנות ממשחק קופסה חדש שמתאים לגיל הנוכחי של הילד. 

משחקים שנשארים אתכם שנים – היופי הגדול במשחקי קופסה רבים הוא אורך חיי המדף של המשחקים. ישנם משחקים רבים שמאפשרים לבני המשפחה ליהנות לאורך שנים רבות. למשל משחק המונופול המוכר והידוע, למעשה הוא משחק שאף פעם לא נמאס לשחק בו וככל שיש יותר משתתפים כך החוויה יותר מאתגרת. יחד אתו ישנה עוד רשימה ארוכה של משחקים שונים שיכולים להנעים את זמנכם ובלי להרגיש כלל עברו מספר שעות במשחק משותף של בני הבית. 

איזה משחק רצוי להתחיל לשחק בבית?

ישנם בתים שבהם בני המשפחה לפעמים משחקים במשחקי קופסה והיו רוצים לשחק יותר, וישנם בתים שמשחקי הקופסה הם לא קיימים אך הם רוצים להתחיל להכניס משחק או שניים כדי לעודד את הפעילות המשפחתית בשעות הפנאי וכמובן כדי לצמצם את זמני המסך של הילדים בבית. מומלץ להתחיל עם משחקי קופסה שיכולים להתאים לגיל של מרבית הילדים בבית או לפחות במשחק שיעניין אותם. אם ישנם ילדים קטנים יותר שאינם יכולים לשחק לבדם, צוותו אותו עם מבוגר והם יחד יוכלו לשחק בתורם. עם הזמן תגלו שהילדים רוצים לשחק יותר ויותר ואתם תהיו רק הצופים שנהנים מחוויית הצפייה בהם.  

לחזור למשהו ספציפי?

עדכונים מהבלוג 👇